Очільнику НАБУ Ситнику вручать підозру після відповіді оператора щодо інформації з телефонів журналістів — Луценко
Директору Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику усправі щодо можливого розголошення даних оголосять підозру після відповіді мобільного оператора щодо інформації зтелефонів журналістів.
Директору Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику у справі щодо можливого розголошення даних оголосять підозру після отримання відповіді мобільного оператора щодо інформації з телефонів журналістів.
Про це розповів генпрокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу «Прямий».
«Якщо журналіст є свідком злочину, я змушений витребувати в законному порядку через суд дані з мобільного оператора, коли в цьому місці в НАБУ знаходилися два журналісти і один не журналіст», — зазначив генпрокурор.
«Як тільки відповідь прийде, ми змушені будемо сформувати підозру і вручити її особі, чий голос ідентифікований під час цих дій, — пану Ситнику», — додав він.
За словами Генпрокурора, на одній із закритих зустрічей керівництва НАБУ з журналістами хтось із журналістів записав, а потім виклав в інтернет те, що там відбувалося.
«Відбувалося там читання голосом — експертиза тепер вже встановила — голосом Ситника матеріалів НСРД, які в народі називаються «прослушкою». Можливо, в цьому не було б чогось надзвичайного, але ця частина прослушки оповідала про інтимне життя однієї з фігурантів справи. Згідно закону, за це світить три роки», — пояснив Луценко.
«Коли керівник правоохоронного органу використовує для розповсюдження інтимні подробиці під мерзьке хіхікання журналісток, то це окрема моральна ситуація. Але особа, про яку розголосили ці інтимні дані, написала заяву, і вона має на це право, і вважається потерпілою. Ми, звичайно, зареєстрували цю справу. Експертиза підтвердила, що це голос Ситника. Мені це дуже неприємно, бо він керівник сусіднього правоохоронного органу, колега, на якого так багато надій покладали в суспільстві. Але такі методи є неприпустимими», — резюмував очільник ГПУ.
За його словами, зараз ця справа обтяжена тим, що ніхто — ні Ситник, ні його заступник, ні журналісти — не кажуть, коли це відбулося. А дата потрібна для того, щоб прописати відповідну підозру.
«Пан Ситник заховався за журналістів і каже: «У них журналістська таємниця, а я вам нічого не скажу, бо посилаюсь на статтю Конституції». В цій ситуації я змушений стикнутися із непорозумінням з журналістським корпусом», — додав Луценко.
Раніше повідомлялося, що Ситник не виключив, що його можуть затримати у справі про розголошення держтаємниці, у межах якої прокуратура отримала доступ до телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької.
Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду.
Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.
У Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки Наталії Седлецької.
Депутати звернулися до Луценка через дозвіл на доступ до телефону журналістки «Схем».
Луценко особисто запросив журналістку «Схем» на закриту зустріч після надання ГПУ доступу до її телефону. У відповідь журналісти «Радіо Свобода» запросили генпрокурора до них у прямий ефір, однак він не погодився.
У ГПУ заявили, що журналістка Седлецька не єдина, до чиїх даних надали доступ.
Також журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.
Справу щодо можливого розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником порушили 16 листопада 2017 року. За даними слідства, Ситник також міг розголосити інформацію, яка призвела до порушення недоторканності приватного життя особи, таємниці її листування тощо.
Зазначимо, що 13 листопада 2017 року на сайті «Обозреватель» з’явився аудіозапис, де людина з голосом, схожим на голос Ситника, розповідає журналістам «деталі деяких резонансних справ». Зокрема, про дані «прослушки» у справі екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика, вкрадені гроші Януковича, справу колишнього депутата Миколи Мартиненка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро
- Поділитися: