Північна Корея заявила про успішне випробування нової крилатої ракети великої дальності
Північна Корея завила, що успішно випробувала нову крилату ракету, яка здатна вразити ціль на відстані 1500 кілометрів. У США кажуть, що Пхеньян такими кроками створює загрози міжнародній спільноті.
Про це пише The Korea Times з посиланням на державні ЗМІ КНДР.
На це випробування відреагувало Тихоокеанське командування збройних сил США. У Вашингтоні зазначають, що такі дії Пхеньяна загрожують не лише жителям регіону, але й території за його межами.
У США кажуть, що такі кроки КНДР свідчать про те, що ця країна як і раніше приділяє увагу розвитку своїй військовій програмі й намагається створювати загрози для сусідів та міжнародної спільноти.
The Korea Times зазначає, що це випробування є провокацією Пхеньяна на тлі невдач у перемовинах зі США.
Численні резолюції Організації Об'єднаних Націй забороняють КНДР використовувати балістичні технології. Однак крилаті ракети не підпадають під санкції, оскільки вважаються менш небезпечними, ніж балістичні. Приміром, вони мають меншу дальність польоту.
Але крилаті ракети теж становлять небезпеку, оскільки вони летять по відносно прямій траєкторії й на малих висотах, що ускладнює їхнє виявлення. На думку фахівців, крилаті ракети також можуть нести ядерні боєголовки.
Загроза з боку КНДР
Попри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.
Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно невідомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.
Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки й захищеності від ворогів.
Ще з 1990-х років світ намагався досягти якоїсь домовленості з Північною Кореєю для поступового ядерного роззброєння Корейського півострова. За цей час спробували низку форматів: двосторонній (між Північною та Південною Кореями), шестисторонній (з долученням Китаю, Росії, Японії та США) і так далі — але марно.
Після приходу до влади у США Дональд Трамп шукав можливостей домовитися з Кім Чен Ином щодо ядерної програми КНДР. Під час першого саміту в Сінгапурі в червні 2018-го Трамп і Кім домовилися про ядерне роззброєння Корейського півострова. Але наступні дві зустрічі американського й північнокорейського лідерів результатів не дали.
Тоді як США звинувачували Північну Корею в недотриманні досягнутих домовленостей, Пхеньян вимагав від американців зняти із себе економічні санкції. А паралельно продовжував ракетні та ядерні випробування — поки в січні 2020 року не заявив, що відмовляється від добровільно взятих обмежень щодо ядерної програми.