Прем'єрка Британії про Brexit: «Я не скасую результати референдуму і не розділятиму країну»
Тереза Мей відмовилася залишати Північну Ірландію в європейському митному союзі.
Британська прем’єр-міністерка Тереза Мей вкотре заявила, що Велика Британія все ж покине Євросоюз, однак відмовилася залишати Північну Ірландію в європейському митному союзі. Це є однією з ключових проблем, яку обидві сторони не можуть вирішити.
Про це Мей заявила під час короткого брифінгу на Даунінг Стріт.
«Я не скасую результати референдуму і я не розділятиму свою країну», — сказала прем’єр-міністерка.
Тереза Мей відмовляється залишати Північну Ірландію на єдиному європейському ринку, оскільки це, за її словами, може призвести до кордону з Ірландією та «розділить країну».
Мей також закликала європейських лідерів ставитися до Британії «з повагою».
«Упродовж всього процесу я ставилася до ЄС лише з повагою. Ми очікуємо того ж у відповідь. На цій останній стадії перемовин, просто відхиляти план іншої сторони (план Британії, який відхилили на зустрічі у Зальцбургу 20 вересня — ред.) без жодних пояснень та альтернатив — це неприпустимо».
Мей додала, що очікує від ЄС альтернативних пропозицій, а доти Велика Британія «повинна та буде готуватися до того, що угоди не буде».
Вихід Британії з Європейського Союзу запланований на 29 березня 2019 року. Очікується, що до того часу Лондон та Брюссель дійдуть згоди та підпишуть угоду, яка би визначала їх відносини після Брекзиту.
Голова Європейської ради Дональд Туск підкреслив необхідність досягнення згоди до жовтня. Якщо до того часу перемовини завершаться, у листопаді лідери європейських країн зберуться на офіційний саміт, де й підпишуть угоду.
Раніше повідомлялося, що на переговорах в австрійському місті Зальцбургу щодо виходу Британії зі складу ЄС все ще не досягли домовленості щодо угоди про торгівля, яка діятиме по завершенню Brexit.
Раніше в Єврокомісії заявили, що ЄС та Британія збережуть тісні торговельні зв’язки після Brexit. Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.
Також мер Лондона пропонує провести ще один референдум щодо виходу Британії з ЄС.
Нагадаємо, 9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку. Таке рішення Джонсона оголосили за 30 хвилин до того, як Мей повинна була виступити перед парламентом щодо її нового плану Brexit. Міністр з питань Brexit Девід Девіс також подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з ЄС. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.
Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?
29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.
На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи