Президент Македонії на Генасамблеї ООН закликав бойкотувати зміну назви країни – частина делегації покинула залу
Президент МакедоніїДжоргеІванов, звертаючись до 73—ої Генеральної асамблеї ООН, розкритикував ЄС та США за підтримку зміни назви країнитазакликав бойкотувати референдум з цього приводу, через що частина делегації македонців на чолі з заступником міністра зовнішніх справ покинула залу ООН.
Президент МакедоніїДжоргеІванов, звертаючись до 73-ої Генеральної асамблеї ООН, розкритикував ЄС та США за підтримку зміни назви країнитазакликав бойкотувати референдум з цього приводу, через що частина делегації македонців на чолі з заступником міністра зовнішніх справ покинула залу ООН.
Про це повідомляє сербське видання РТС.
«Ми покинули залу ООН під час виступу Іванова, щоб не надати легітимності його заявам, сповнених маніпуляціями, ненавистю і ворожнечею», — заявив АндрейЖерновський, заступник глави МЗС Македонії.
Президент Іванов, виступаючи зісвоєюпромовою назвав угоду з Грецією про зміну назви країни наРеспублікаПівнічна Македонія «історичним самогубством». За його словами, зміна назви дасть Греції можливістьобезцінитиполітичну незалежність Македоніїтапорушує права громадян на самовизначення.
«30 вересня я не піду голосуватитазнаю, що мої співвітчизники приймуть не менш мудре рішення», — заявив він Генасамблеї.
Нагадаємо, 30 вересня в Македонії пройде референдум з приводу перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Грецьке виданняЕkathimeriniзазначає, що того ж дня, коли відбувся виступ Іванова на Генасамблеї, прем’єр Македонії ЗоранЗаєву відеозверненні закликав громадян країни голосувати за зміну назви.
«Пам’ятайте, це не вибір між двома політичними партіями. Це вибір майбутнього країни», — наголосив він у зверненні.
Нагадаємо, переговори щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.
На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.
17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни. Пізніше македонський прем'єр ЗоранЗаєвоголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.
Натомість президент МакедоніїГеоргеІванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Також Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).
Греція наполягає на тому, щоб назву Македоніїзмінили, дляуникненняплутанини згрецькою провінцією— історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.
Греція через це навіть блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО, Оскільки Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу.
Наприкінці червня 2018 генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Македонію запросять до НАТО після вирішення суперечки з Грецією.
Згодом Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала македонців підтримати зміну назви країни, аби відкрити шлях до ЄС і НАТО.