Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала громадян Македонії проголосувати на референдумі за зміну назви країни, бо це відкриє шлях до членства Македонії в Євросоюзі та Північноатлантичному Альянсі (НАТО).

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала громадян Македонії проголосувати на референдумі за зміну назви країни, бо це відкриє шлях до членства Македонії в Євросоюзі та Північноатлантичному Альянсі (НАТО).

Про це Меркель заявила після прибуття до столиці Македонії Скоп’є 8 вересня, повідомляє «Радіо Свобода».

«Це історичний шанс, яке покоління має лише один раз. Не залишайтеся вдома: скористайтеся демократичною можливістю сказати те, що ви думаєте про майбутнє своєї країни», — сказала канцлерка ФРН під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром балканської країни Зораном Заєвим.

30 вересня в Македонії відбудеться референдум, на якому громадяни країни мають відповісти на запитання: «Чи виступаєте ви за членство в НАТО та ЄС та ухвалення узгодженої назви між Республікою Македонія та Грецією?».

Наприкінці червня генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Македонію запросять до НАТО після вирішення суперечки з Грецією.

Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. 

17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни. Пізніше македонський премєр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.

Проте президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

Також Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія. 

В угоді прописані пункти щодо збереження прикметника «македонський» стосовно громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

Нагадаємо, переговори щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile