Президент Македонії ветував закон про перейменування країни
Президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Про це пише грецьке видання Ekathimerini.
На думку Іванова, немає конституційних підстав для перейменування країни, а також ця угода ставить Македонію в підпорядкування іншої країни.
У відповідь македонський прем'єр Зоран Заєв пригрозив президенту імпічментом, якщо Іванов не відмовиться від вето.
Зазначається, що президентське вето буде подолане парламентом, який ратифікував угоду про перейменування 20 червня, перед тим, яка вона знову повернеться до президента.
Нагадаємо, 17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни.
Раніше повідомлялося, що президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.
Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.
Пізніше македонський премєр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.
В угоді прописанні пункти щодо збереження прикметника «македонський» стосовно громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.
Нагадаємо, у Македонії представники опозиційної партії VMRO-DPMNE висловили протест проти зміни назви країни на «Республіка Ілінденська Македонія», що підриває перспективу вирішення суперечки з Грецією, яка стоїть на заваді вступу країни до Європейського Союзу та НАТО.
Під час саміту «ЄС—Західні Балкани» премєр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, про досягнення згоди з грецькими лідерами щодо нової назви країни, стосовно якої між двома державами відбувалися суперечки протягом понад 25 років.
5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою перейменувати Македонію.
Нагадаємо, що переговори, щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.
На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.
Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.
Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.
Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.
- Поділитися: