ПриватБанк планує реструктуризувати кредити 300 тисяч позичальників, пробачивши штрафи та пеню — ЗМІ

У державному ПриватБанку підготували план реструктуризації (зміни та полегшення умов кредиту) для заборгованості за близько 300 тисячами кредитних угод. Про це повідомляє видання «Ліга.Фінанси».

Зазначається, що під умови реструктуризації підпадуть позичальники, які завинили банку від 5 тисяч до 300 тисяч гривень. При цьому, клієнтам запропонують погасити тіло кредиту та відсотки за ним, а штрафи та пеню за заборгованістю повністю пробачать.

Під реструктуризацію не потраплять кредити, видані пов’язаним з колишніми власниками ПриватБанку особами.

Як повідомила заступниця голови правління ПриватБанку Галина Пахачук, реструктуризація кредитів розпочнеться 26 листопада. Для участі у програмі клієнтам банку, що мають прострочену заборгованість, запропонують сплатити щонайменше 15% від суми кредиту в якості авансового внесу. Решту заборгованості клієнти будуть виплачувати під 13-16% річних. При цьому, валютні кредити переведуть у гривні.

Загалом, в рамках цієї програми ПриватБанк планує списати значну частину прострочених боргів своїх клієнтів. Загальна вартість цієї заборгованості складає 48,5 мільярдів гривень.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.

9 жовтня стало відомо, що правління ПриватБанку ухвалило рішення про віднесення заборгованості компанії Коломойського на 5,9 мільярда гривень до збитків. Крім цього, банк направив заяву до прокуратури з приводу завдання колишніми власниками збитків.

За словами заступниці голови НацБанку, віднесення до збитків 6 мільярдів гривень не вплине на фінансовий стан ПриватБанку.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн