Путін про вихід США із ракетного договору: Це може спровокувати нестримну гонку озброєнь
Президент Росії Володимир Путін заявив, що дії Сполучених Штатів Америки щодо виходу із договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності здатні призвести до нічим не стримуваної гонки озброєнь.
Про це повідомляє російська агенція ТАСС.
«На нашу думку, дії США, які призвели до ліквідації Договору про ракети середньої і малої дальності, неминуче спричинять девальвацію, розхитування всієї несучої конструкції глобальної безпеки, включаючи Договір про стратегічні наступальні озброєння та Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Такий сценарій означає відновлення нічим не стримуваної гонки озброєння», — попередив Путін.
На думку президента РФ, привід для виходу США з договору є надуманим.
Путін заявив, що відповідальність за збільшення ризиків для миру у світі «повністю лежить на американській стороні».
«Замість вдумливого обговорення проблем міжнародної безпеки США просто перекреслили багаторічні зусилля, спрямовані на зниження ймовірності масштабного військового конфлікту, в тому числі із застосуванням ядерної зброї», — заявив він.
Путін також заявив про готовність Москви відновити повноцінні переговори про забезпечення стратегічної стабільності і безпеки з Вашингтоном.
Раніше повідомлялось, що Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що анексія Криму Росією стала наслідком посилення конкуренції між наддержавами.
За його словами, кілька днів тому можна було спостерігати приклад того, як зростаюча конкуренція великих держав підриває порядок, заснований на правилах, повагу до міжнародних договорів і зобов'язань — коли 2 серпня припинив свою дію договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.
Нагадаємо, 4 березня 2019 року Путін підписав указ про вихід Росії з Договору про ліквідацію ракет. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт. Тоді Путін оголосив, що РФ призупиняє виконання відповідної угоди через аналогічне рішення США.
Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».
У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».
У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.
Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.