Спікерка Палати представників: статті імпічменту Трампа можуть передати на розгляд Сенату наступного тижня

Спікерка нижньої палати американського парламенту Ненсі Пелосі заявила, що статті імпічменту Трампа можуть передати до верхньої палати наступного тижня. Це стане офіційним початком процедури розгляду імпічменту президента США в Сенаті.

Як повідомляє Associated Press, про це Пелосі заявила в п’ятницю, 10 січня, в листі своїм колегам по Демократичній партії.

Зокрема, в ньому йдеться про те, що спікерка звернулася до глави Комітету Палати представників США з питань судочинства Джерольда Надлера з проханням підготувати до голосування резолюцію. У ній будуть визначені відповідальні за передачу статтей імпічменту президента США до Сенату.

Слід додати, втім, що конкретної дати голосування за резолюцію Пелосі в листі не оголосила.

Нагадаємо, розгляд імпічменту в Сенаті відбувається за принципом суду присяжних, де кожен присяжний — це сенатор. Для оголошення президенту імпічменту за будь-якою зі статтей потрібен голос двох третин членів Сенату (щонайменше 67).

Із урахуванням того, що більшість сенаторів — це республіканці, демократи побоюються, що їхні політичні опоненти не дозволять заслухати додаткових свідків чи докази. Нагадаємо, нещодавно про свою готовність свідчити в Сенаті заявили державний секретар США Майк Помпео, особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані та колишній радник президента з національної безпеки Джон Болтон.

Раніше Міч Макконел, глава республіканської більшості верхньої палати американського парламенту — Сенату, повідомив, що всі сенатори від його партії готові проголосувати за початок розгляду імпічменту президента США.

Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Пізно ввечері 18 грудня нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент.
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.