«Справа рюкзаків»: обвинуваченого підприємця засудили до 5 років умовно

Обвинуваченого у так званій «справі рюкзаків» Володимира Литвина — власника фірми, яка займалася пошиттям рюкзаків, — засудили до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном у 2 роки.

Обвинуваченого у так званій «справі рюкзаків» Володимира Литвина — власника фірми, яка займалася пошиттям рюкзаків, — засудили до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном у 2 роки.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Зазначається, що суд зобов’язав Литвина відшкодувати збитки у розмірі 4 мільйони 855 тисяч гривень. Також підприємець має компенсувати 368 тисяч гривень судових витрат.

Нагадаємо, Литвин визнав провину і заявив про готовність відшкодувати збиток. Він уклав угоду з обвинуваченням, яку мав затвердити суд.

Угода передбачала покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік. Іспитовий термін означає, що Литвин не відбуватиме реального покарання, а протягом цього терміну він зобов’язаний відмічатися в органах виконання покарань.

Згідно з рішенням суду, іспитовий термін для підприємця складає два роки.

12 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила ту частину справи «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар. Рішення про закриття справи ухвалив процесуальний керівник у цьому провадженні Василь Кричун.

Постанова суду закриває справу, знімає всі запобіжні заходи та повертає всі арештовані раніше речі.

Наступного дня НАБУ оскаржило закриття справи «рюкзаків Авакова».

САП мала упроджовж трьох днів надати відповідь, проте цього не відбулось. У Центрі протидії коруції заявили, що таким чином у САП затяє справу«Очевидно, що розгляд скарги НАБУ свідомо затягується, щоб дочекатися поки справа перейде до суду стосовно третього фігурната і тоді вже притягнути до відповідальності Авакова та Чеботаря буде неможливо».

Також у ЦПК зазначили, що заява Антикорупційної прокуратури про те, що заступник Холодницького Максим Грищук не може розглядати звернення НАБУ щодо «справи рюкзаків» суперечить заяві генерального прокурора Юрія Луценка.

«Сам Юрій Луценко відписав, що це повноваження Холодницького і його замів. В такий собі футбол хлопці зіграли», — зазначив глава ЦПК Віталій Шабунін.

Нагадаємо, 31 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали сина глави МВС Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Їх підозрюють у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії. Також детективи НАБУ провели обшуки в сина Авакова. У МВС назвали затримання сина Авакова політично вмотивованим. Сам Арсен Аваков заявив, що його син доведе свою невинуватість у суді.

1 листопада 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова під особисте зобов'язання та постановив надіти на нього електронний браслет.

У квітні цього року НАБУ відкрило матеріали «справи рюкзаків», у який фігурує син Авакова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Рюкзаки Авакова»: НАБУ та САП у великій політичній грі