Справа Шеремета: У підозрюваної Кузьменко завершили обшуки

У підозрюваної у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко завершили обшуки. Правоохоронці вивезли її до відділку. За словами адвоката, обрання запобіжного заходу має відбутися завтра, 13 грудня.

Про це повідомила кореспондентка hromadske.

Правоохоронці вивезли Кузьменко до Богомольця, 10, де будуть оформлювати затримання. Група підтримки разом з батьками поїхали туди також.

Як повідомив адвокат, речі, які могли б мати доказову базу не вилучили.

«Вилучили особисті речі деякі, окуляри, одяг, флеш накопичувач. Ніякої вибухівки, зброї, детонаторів, нічого такого не було. Забрали одяг камуфльований в якому Юля їздила в ООС», — зазначив він.

Захисник додав, що Кузьменко дізналась про вбивство Шеремета зі ЗМІ.

«Я думаю це все фантазії. Підозрювався хто завгодно. І азовці, і Грищенки», — додав адвокат.

Юлія Кузьменко у авто правоохоронців, 13 грудня 2019 року Вікторія Рощина / hromadske

12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Кількома хвилинами раніше музикант Riffmaster Андрій Антоненко повідомив, що до нього прийшли з обшуками та підозрюють у вбивстві журналіста Шеремета.

Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко та подружжя Грищенків, відомі за прізвиськами «Пума» і «Буча».

За даними слідства, Антоненко та Кузьменко закладали вибухівку під авто Павла Шеремета.

Юлія Кузьменко на позивний «Ліса» працює дитячим хірургом в Охматдиті, допомагала військовим, які воювали на Донбасі. Слідство вважає, що саме вона заклала вибухівку під авто Шеремета в ніч на 20 липня 2016 року.

Юлія Кузьменко, одна з 5 підозрюваних у справі про вбивство ШереметаСкріншот з презентації розслідування, МВС України

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Також слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР. У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван заявив, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.

10 жовтня 2019-го президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета.