Адвокат Масі Найєм заявив, що не буде захищати підозрюваного у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка через те, що він був другом Шеремета, тому є зацікавленою особою.

Про це він сказав у коментарі hromadske.

«Наша компанія не може представляти інтереси підозрюваних у цій справі у зв'язку з тим, що у нас є конфлікт інтересів, бо Павло Шеремет був мій друг. Тому я не можу, на жаль, ані в цій справі, ані справі по Інні «Пумі» захищати їх», — сказав Найєм.

Він додав, що у підозрюваних є адвокати, до яких долучаться ще адвокати.

Сам Найєм зазначив, що був знайомий із Riffmaster'ом.

«Бачилися з ним вперше, коли у Новгородському воювали. Він приїжджав навіть в Авдіївську промзону, коли ми там воювали. Я бачив його виключно з гітарою. Я взагалі зараз вперше дізнався, що він був військовослужбовцем. І якщо він військовослужбовець, то це ДБР. До чого тут поліція — є питання», — сказав адвокат

Також Найєм прокоментував обшуки в Антоненка.

«Шукали щось, що може вказувати на його причетність до того, що йому вручали як підозру. На мою думку, те, що ми бачили, трохи дивно. Наприклад, у квартирі він живе в одній кімнаті з донькою, сином і дружиною. Це комунальна квартира з трьома кімнатами, але обшуки проводили лише в одній», — розповів адвокат.

Також в адвокатському об`єднанні «Міллер», засновником та юристом якого є Масі Найєм, повідомили у Facebook, що їхні юристи не захищатимуть підозрюваних у справі вбивства Павла Шеремета.

У компанії додали, що адвокати «Міллер» не входили у справу на стороні захисту, а лише забезпечили дотримання закону під час обшуків у Андрія Антоненка. Він звернувся до компанії за правовою допомогою під час обшуку та вручення йому підозри.

«На цьому участь адвокатів «Міллер» у справі вбивства Павла Шеремета вичерпано і є неможливою у подальшому», — додали у компанії.

У четвер, 12 грудня, у Національній поліції назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Антоненко та подружжя Грищенків.

Так, Яна Дугарь військова медсестра, Юлія Кузьменко наразі працює дитячим хірургом в Охматдиті та допомагала військовим під час війни на Донбасі, музикант Riffmaster і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Владислав та Інна Грищенки. За даними слідства, Антоненко та Кузьменко закладали вибухівку під авто.

Увечері 12 грудня Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета та анонсував брифінг. Кількома хвилинами раніше музикант Riffmaster Андрій Антоненко повідомив, що до нього прийшли з обшуками та підозрюють у вбивстві журналіста Шеремета.

Восени 2019-го року в Івано-Франківську та Києві арештували подружжя ексвійськових — Владислава та Інну Грищенків з позивними «Буча» та «Пума». Їх підозрювали у замаху на вбивство чоловіка у Косові. Деякі українські ЗМІ написали, що подружжя Грищенків ймовірно фігурує у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Детальніше про це дивіться у матеріалі hromadske.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, протягом трьох років у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного. 

У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проєкту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile