Справами Майдану у ДБР займатимуться ті ж прокурори, що і раніше — Труба
Процесуальне керівництво у справах Майдану не змінять. Тобто, контролювати розслідування будуть ті прокурори, які здійснювали його протягом останніх 5 років. Саме розслідування проводитимуть слідчі Державного бюро розслідувань, адже 20 листопада органи прокуратури втратили повноваження розслідувати кримінальні провадження і більшість перейшли в ДБР.
Про це під час брифінгу заявив директор ДБР Роман Труба.
У Держбюро розслідувань вже створений підрозділ, який займеться розслідування переданих з Генеральної прокуратури справами Майдану.
«Слідчі ДБР повинні опрацьовувати ті матеріали, які вони будуть отримувати. Але я запевняю, що цей не вплине на процес розслідування, адже у цих кримінальних провадженнях процесуальне керівництво здійснюють ті ж прокурори, які протягом 5 років здійснювали процесуальне керівництво у цих кримінальних провадженнях», — повідомив директор відомства.
Він запевнив, що слідчі ДБР будуть працювати у тісній співпраці з процесуальними керівниками.
Підрозділ буде складатися з 25 людей. Надалі, залежно від надходжень нових справ, підрозділ може змінюватися.
Злочини часів Революції Гідності, умовно об’єднані у «справу Майдану», почнуть розслідувати спочатку. Відтепер цей обов’язок поклали на Державне бюро розслідувань. З 20 листопада прокуратура втрачає функції досудового слідства, вона буде лише організовувати та контролювати розслідування (здійснювати так зване «процесуальне керівництво»).
Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.
4 листопада глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.
Адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагала від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану. Голова колегії Євгенія Закревська зазначила, що Рада «забила» на шанс врятувати слідство у Справах Майдану, оскільки не встигла розглянути відповідну правку до законопроєкту №2116.
Водночас, голова Верховної Ради Дмитро Разумков назвав позачергове скликання Ради нереалістичним.
18 листопада у Державному бюро розслідувань створили підрозділ, який розслідуватиме злочини, вчинені під час Революції Гідності.