США можуть запровадити нові санкції проти «Північного потоку-2» — Handelsblatt

У разі, якщо Росія спробує добудувати трубопровід «Північний потік—2», яким газ до Німеччини планували постачати в обхід України, США можуть запровадити нові санкції проти цього проєкту.

Про це повідомляє німецьке видання Handelsblatt, посилаючись на власні джерела.

«Якщо Росія спробує добудувати трубопровід у Балтійському морі, то Палата представників та Сенат будуть готові випустити новий санкційний закон», — повідомили джерела видання у дипломатичних колах США.

Зазначається, що нові санкції можуть стосуватися не лише компаній-підрядників проєкту, але й інвесторів «Північного потоку-2». Серед них — найбільші європейські енергетичні компанії. При цьому, за даними Handelsblatt, ухвалити новий закон про санкції проти російського трубопроводу США готові у стислі терміни — у лютому чи березні.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2» цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців. Попри це, у Німеччині очікують на завершення будівництва у другій половині 2020 року.

Після зупинки у будівництві «Північного потоку-2» Росія неодноразово заявляла, що зможе закінчити проєкт самостійно.