ТСК щодо розслідування нападу на Гандзюк проведе засідання у Херсоні 29 листопада

Тимчасова слідча комісія (ТСК) щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк у четвер, 29 листопада, проведе засідання у Херсоні, де заслухає фігурантів, чиї прізвища звучали під час розслідування вбивства Гандзюк. Про це повідомив голова ТСК, депутат Верховної Ради Борислав Береза.

«В четвер, 29 листопада в 17:00 у Херсоні буде працювати ТСК за фактами нападів на цивільних активістів і вбивства Каті Гандзюк. На цьому засіданні ми плануємо заслухати людей, чиї прізвища в тій чи іншій мірі звучали у зв'язку зі справою Гандзюк або які можуть дати важливі свідчення», — повідомив Береза.

Водночас, за його словами, хтось дуже «вирішив відредагувати план роботи ТСК». «З компетентних джерел повідомили, що планується обливання зеленкою, чи не пропускання на засідання та інші провокації для того, щоб зірвати можливість дати показання свідків нашої ТСК», — додав депутат.

Береза звернувся до глави Нацполіції Сергія Князєва з проханням забезпечити умови для нормальної роботи ТСК в Херсоні і не допустити провокацій.

6 листопада Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів. До складу ТСК увійшли представники різних фракцій. Про створення ТСК почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Свторення ТСК критикував генеральний прокурор Юрій Луценко. Під час виступу в Раді щодо справи Гандзюк та створення ТСК Луценко анонсував своє звільнення. 7 листопада його прес-секретарка повідомила, що він подав президенту заяву про свою відставку. У Раді також виступив глава Нацполіції Князєв і відзвітував про хід розслідування справи Гандзюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

5 листопада Telegram-канал The Newsroom, який ведуть журналістки Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова, повідомив, що слідство підозрює помічника депутата від БПП Паламарчука — Павловського — в передачі грошей ймовірному організатору нападу на Гандзюк Сергію Торбіну, але поки він не є офіційним підозрюваним. 6 листопада депутат Паламарчук звільнив Павловського для того, аби в того був час на свій захист. Павловський визнав, що знайомий з організатором замаху на Гандзюк. Водночас він відкинув звинувачення у причетності до злочину. Генпрокурор Луценко заявив, що виток інформації зашкодив слідству, яке розглядає 12 осіб як ймовірних замовників нападу на Гандзюк.

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.