У Лівії затримані двоє росіян за підозрою у спробі втрутитися у президентські вибори
Лівійські спецслужби заарештували у Триполі двох громадян Російської Федерації за звинуваченням у спробі втрутитися у президентські вибори.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на документи лівійської прокуратури, що знаходиться під контролем уряду в Триполі.
У них йдеться про те, що росіяни намагалися зустрітися із сином колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі — Саїфом аль-Іслам Каддафі — можливим кандидатом у президенти країни.
Інформація з вилучених під час обшуків пристроїв говорить про те, що вони працювали на компанію, яка займається втручанням у вибори у кількох африканських країнах, зазначає агентство. Ще один громадянин Росії, підозрюваний у цій справі, покинув Лівію.
Як з'ясувало російське видання «Проект», одним із затриманих є політтехнолог Максим Шугалей. Він, за даними журналістів, активно брав участь у так званій «африканської кампанії», організованої структурами петербурзького російського бізнесмена та засновника фабрики тролів з Ольгіна Євгена Пригожина, і працював на виборах президента Мадагаскару в 2018 році.
У міністерстві закордонних справ РФ заявили, що не отримували офіційного повідомлення про затримання в Лівії росіян, але відомство перевіряє цю інформацію.
Нагадаємо, Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росіїу вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.
Що варто знати про розслідування Мюллера:
- Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
- Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
- пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
- Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
- У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
- Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
- Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».