Сенат США одноголосно підтримав законопроект «Захист виборів від загроз шляхом позначення червоних ліній», що передбачає введення санкцій за втручання у вибори.

Про це повідомляє видання The Hill.

Тепер законопроект повинні прийняти у Палаті представників, після чого він надійде на підпис президенту США.

Законопроект передбачає заборону на видачу американської візи громадянам, запідозреним у «неналежному втручанні у вибори в США». «Неналежне втручання» включає в себе порушення законів про голосування або фінансуванні виборчих кампаній, а також спроби втручання у вибори під керівництвом іноземного уряду.

«Як ми бачили на виборах 2016 року, Росія Володимира Путіна намагається вдарити у саме серце демократичних цінностей, незалежності і свободи, якими дорожать всі американці. Заборонивши іноземцям, які втручаються в наші вибори, приїжджати до Сполучених Штатів ... ми посилаємо сигнал ворожим країнам по всьому світу, що не потерпимо іноземного втручання у наші вибори», — підкреслив сенатор Ліндсі Грем за підсумками голосування.

Нагадаємо, Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.

Що варто знати про розслідування Мюллера:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

\Самуїл Проскуряков

Поділитись: