У Росії суд вкотре відмовився розсекретити указ Путіна про помилування Чийгоза та Умерова
Касаційна інстанція Московського міського суду відмовила заступникам глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу та Ільмі Умерову у розгляді позову до адміністрації президента РФ щодо розсекречення указу про їхнє помилування.
Про це повідомив адвокат Микола Полозов.
«За логікою московських суддів, звернення до суду з позовом до адміністрації президента є порушенням принципу поділу влади, втручанням в конституційно-правову та іншу діяльність президента», — написав він.
Захисник наголосив, що суд не взяв до уваги статтю 24 конституції РФ, згідно з якою, російська влада зобов’язана ознайомити Чийгоза та Умерова з цими указами, бо вони стосуються їхніх прав та свобод.
Полозов розповів, що 11 листопада приїде до Києва, де обговорить з колишніми політв’язнями подальші дії.
«В межах російської юрисдикції в нас ще залишається право звернутися до Верховного і Конституційного судів. Крім того, поки рішення Європейського суду з прав людини ще частково виконуються на території Росії, будемо реалізовувати й цей механізм захисту», — резюмував він.
Нагадаємо, у жовтні 2017 року засуджених в анексованому Криму заступників глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали Туреччині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:«Моя принципова позиція — ціна моєї депортації», — Ахтем Чийгоз
Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.
«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Колишній політв'язень Ахтем Чийгоз: «Тюрма мене не відпускає»
Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.
Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми попросили Ердогана сприяти звільненню й інших політв’язнів» — велике інтерв’ю з Ільмі Умеровим
У липні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган попросив лідера кримських татар Мустафу Джемілєва надати йому список українських політв’язнів у російських тюрмах, з приводу яких він пообіцяв «говорити з Путіним». Пізніше список передала Україна.
3 листопада Туреччина передала Росії список українських політв’язнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показавши російський паспорт, можна було отримати автомат — Ахтем Чийгоз про початок анексії Криму