Військовий уряд М'янми висунув вже друге обвинувачення лідерці країни

Військовий уряд М'янми, що прийшов до влади після державного перевороту в країні, висунув уже друге обвинувачення лідерці керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі.

Про це пише The Guardian.

Зокрема лідерку країни звинувачують у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. До того Аун Сан Су Чжі звинуватили у нібито незаконному ввезенні до країни рацій, які використовувала охорона президента без спеціального дозволу.

Адвокат затриманої Сан Су Чжі повідомив, що жінка з'явилася на судовому засіданні за допомогою відеозв'язку. Вона не змогла відвідати суд фізично через карантинні обмеження в країні.

Речник військового уряду Зав Мін Тун на першій пресконференції самопроголошеної влади заявив, що незабаром у країні мають провести перевибори ㅡ офіційні результати парламентських виборів у листопаді, де «Національна ліга за демократію» отримала значну підтримку, військові не визнають.

Він також заявив, що ті, хто протестує проти військового уряду, нібито залякують держслужбовців та підбурюють людей до насильства.

Зав Мін Тун заперечив інформацію про те, що у країні блокують інтернет. Однак лише нещодавно військові заборонили громадянам М'янми доступ до Facebook, Instagram і WhatsApp, які використовували для організації протестів.

Facebook є однією з найпопулярніших соцмереж у М'янмі ㅡ нею користується половина з 53 мільйонів населення.

Однак Міністерство зв'язку та інформації нового військового уряду країні заявило, що в соцмережі поширюють фейки та дезінформацію, тому її варто заблокувати заради «стабільності країни».

Що відбувається у М'янмі?

У М’янмі військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» (НЛД) Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.

Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлаіна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо, за його словами, закони не будуть виконуватися. Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.

3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а президента країни Він М'їна — у нібито порушенні карантину. Обидвох посадовців затримали військові.

Міжнародна спільнота та правозахисні організації загалом засудили дії військових. Хоча деякі країни, як-от Китай, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлаіна.