За два дні до суду: Нацбанк повідомив про неможливість повернення ПриватБанку Коломойському
У Національному банку України повідомили, що у чинному нині законодавстві України прописана пряма заборона на повернення акцій націоналізованого банку колишнім власникам, що унеможливлює повернення ПриватБанку Ігорю Коломойському.
Про це повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Нацбанку Віктор Григорчук.
«Імперативною нормою (закону про гарантування вкладів фізичних осіб — ред.) передбачено, що після націоналізації банку, держава, як новий власник, не може втратити право власності ані повністю, ані частково, навіть у разі скасування судом рішення Національного банку про виведення такого банку з ринку», — повідомив Григорчук.
За його словами, законодавство захищає права інвесторів, а у випадку з ПриватБанком таким інвестором є держава, яка придбала 100% акцій ПриватБанку у Коломойського у 2016 році.
«Отже, відповідно до законодавства України, Ігор Коломойський не може ані повністю, ані частково повернути собі ПриватБанк», — додав посадовець.
Разом з тим, у Національному банку не виключають, що попри законодавство, суд може ухвалити рішення на користь Коломойського у ході розгляду апеляції на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. У такому разі ПриватБанк знову визнають неплатоспроможним.
19 грудня відбудеться розгляд апеляції на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав незаконним рішення про неплатоспроможність ПриватБанку та його націоналізацію. Цю справу розгляне Шостий апеляційний адміністративний суд.
Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.
Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.
За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.