Зеленський обговорив з головою ОБСЄ розширення мандата моніторингової місії на Донбасі
Президент Володимир Зеленський обговорив з прем’єр—міністром, міністром європейських і закордонних справ Республіки Албанія та чинним головою ОБСЄ Еді Рамою питання розширення мандата місії ОБСЄ в Україні.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Зазначається, що Зеленський нагадав про домовленості на Формат переговорів за участі України, Німеччини, Франції та Росії для врегулювання конфлікту на Донбасі«нормандській зустрічі» про кілька позицій щодо ОБСЄ, які допоможуть у досягненні миру на Донбасі.
Йдеться про цілодобову роботу Спеціальної моніторингової місії, збільшення кількості спостерігачів на підконтрольній Україні території та на окупованій, а також про доступ ОБСЄ на ділянки, де не відбулося розведення сил.
«Дуже важливо — це робота ОБСЄ у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включно зі спостереженням на українсько-російському кордоні. І вкрай необхідно, щоб там були створені умови для безпеки спостерігачів. Це важлива гуманітарна місія», — наголосив Зеленський.
Еді Рама, як повідомляється, погодився, що такий формат допоможе отримувати більш точні дані спостереження, а також наголосив, що Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ слід посилити.
Нагадаємо, з 1 січня 2020 року почалося річне головування в ОБСЄ міністра закордонних справ Албанії Еді Рама. Він уточнив, що під час свого головування не забуватиме про Україну.
ОБСЄ — міжнародна організація, яка ставить собі за мету збереження миру й розвиток демократії на європейському континенті.
Після розпаду Радянського Союзу Верховна Рада України, за правонаступництвом, з 30 січня 1992 року стала повноправним членом Парламентській асамблеї Наради з безпеки і співробітництва в Європі. З того часу Україна бере участь у роботі колективних керівних органів Організації (саміти держав-учасниць ОБСЄ, засідання Ради міністрів та Постійної ради ОБСЄ).
Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:
- розведення військ у трьох районах до березня 2020 року;
- обмін полонених до кінця 2019 року;
- повне припинення вогню до кінця 2019 року;
- продовження чинного закону про особливий статус для Донбасу;
- розширення мандату СММ ОБСЄ;
- наступна зустріч у «нормандському форматі» відбудеться до березня 2020 року.
Про що НЕ домовилися:
- проведення місцевих виборів на Донбасі;
- відновлення Україною контролю над кордоном;
- транзит газу.
Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.