Звільнений з ув'язнення в РФ Гриб розповів, чим займатиметься після лікування
Наймолодший бранець Кремля Павло Гриб, якого звільнили в рамках обміну між Україною і Росією, розповів, що хотів би займатися підтримкою військових та полонених українців після того, як пройде необхідне лікування.
Про це він сказав в інтерв'ю ВВС Україна.
«Вестиму діяльність заради України. Для мене важливо зробити все можливе для добробуту своєї країни й народу. Планую присвятити себе цьому, зокрема хочу допомогти тим, хто в полоні й хто воює на Сході. Але один нічого не зможу. Я можу комусь щось порадити, до чогось докластися. Бачу, що в Україні чимало змінилося за ці два роки. Але мусимо пам'ятати, з чого все починалося в 2014-му, зокрема про наших добровольців», — розповів він.
Водночас він зазначив, що перш за все має пройти лікування.
«Українські лікарі вже не візьмуться за мою хворобу, яка за два роки погіршилася. Потрібне мені лікування я можу отримати лише за кордоном. У 2017-му році мені рекомендували вже операцію, але на неї я так і не потрапив. ФСБ зірвала всі мої плани. Я хотів би повністю вилікуватися. А то я все життя тільки хворію і хворію. І мій стан постійно погіршується», — додав він.
Гриб також прокоментував, чому не привітався з президентом Володимиром Зеленським на виході з літака.
«На жаль, я виходив останнім. Спочатку просто спустився, нічого не побачивши. Потім підбігли рідні. Я повністю дезорієнтувався, як би це дивно не звучало. Я навіть сам не зрозумів, що відбувається. Картинка в очах миготіла. Я не міг навіть журналістам дивитися в очі. Потім тато показав на Зеленського. Я його не впізнав, кажу чесно. Подивився, що якісь люди в костюмах стояли. На жаль, так сталося», — зазначив він.
7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.
Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.