Арештовані у «справі Труханова» 185 млн грн передали Агентству з розшуку активів
Суд передав 185 мільйонів гривень, заарештованих усправі міського голови Одеси Генадія Труханова, вуправління Нацагенції зпитань виявлення, розшуку тауправління активами, одержаними від корупційних таінших злочинів.
Суд передав 185 мільйонів гривень, заарештованих у справі міського голови Одеси Генадія Труханова, в управління Нацагенції з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.
«13 березня 2018 року слідчий суддя Солом’янського районного суду м. Києва на підставі клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів САП поновив арешт цих коштів і ухвалив рішення про їх передачу в управління АРМА», — зазначають у НАБУ.
Йдеться про кошти, які Одеська міська рада заплатила за купівлю будівлі колишнього заводу «Краян».
«Це перший випадок, коли майно, арештоване за клопотанням НАБУ та САП, передане новоствореній агенції», — додали в Бюро.
У вересні 2016 року Одеська міська рада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу держпідприємства «Завод «Краян», за 185 млн грн у приватної структури. На початку 2016 року приватна структура заплатила за цей комплекс 11,5 млн грн на аукціоні, організованому ліквідатором держпідприємства.
Отримані від мерії 185 млн грн фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності. Детективи НАБУ і прокурори САП домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.
1 лютого 2018 року слідчий суддя Солом’янського райсуду Києва скасував арешт частини коштів приватної компанії у розмірі 92,34 млн грн. 6 лютого арешт коштів відновили за клопотанням прокурорів САП. А 7 лютого знову касовано у рамках розгляду скарги адвокатів на судову ухвалу від 21 грудня 2016 року.
Проте через підозру щодо можливої легалізації коштів, одержаних в результаті корупційного злочину, ці кошти на рахунку компанії-продавця було заблоковано Державною службою фінансового моніторингу України. 13 березня 2018 року суд поновив їх арешт.
14 лютого 2018 року в аеропорту Бориспіль детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника, яких підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України («Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем»).
13 лютого 2018 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру вісьмом ймовірним учасникам злочину.
Нагадаєсмо, Прокуратура програла апеляцію щодо відсторонення міськголови Одеси Труханова.
Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова.
Під стінами суду, де слухали 15 лютого справу Труханова, сталися сутички і постріли. Унаслідок стрільби дістав поранення один правоохоронець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві
27 лютого суд залишив Труханова на посаді міськголови Одеси. У коментарі журналістам Труханов зазначив, що після рішення суду планує повернутися до Одеси для виконання своїх обов'язків.
НАБУ розслідує можливе заволодіння Геннадієм Трухановим та іншими посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету у великих розмірах. Ідеться про купівлю заводу важкого кранобудування «Краян», який у 2016 році міськрада придбала у підприємства «Девелопмент Еліт» за ціною 185 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто вижив у кримінальних 90-х — здобули досвід і правлять Одесою» — автор розслідування щодо Труханова
- Поділитися: