Адміністрація президента США Дональда Трампа анонсувала запровадження лімітів на видачу віз китайським громадянам з метою захисту інтелектуальної власності Сполучених Штатів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа анонсувала запровадження лімітів на видачу віз китайським громадянам з метою захисту інтелектуальної власності Сполучених Штатів.

Про це повідомили представники Держдепартаменту США журналістам Bloomberg.

Обмеження полягатимуть у скороченні термінів перебування громадян Китаю на території США, а застосовувати їх планують індивідуально.

У Bloomberg пов'язують нові обмеження із черговим загостренням торговельних відносин між двома найбільшими економіками світу.

Згідно з повідомленням, нові зміни до візових правил наберуть чинності 11 червня, проте вони не мають вплинути на студентські візи.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile