Блогер Олександр Барабошко, фігурант справи щодо організації «секс-скандалу» за участі чоловіка заступниці глави ДБР Ольги Варченко Олександра, підозрюється у ненасильницькому злочині, тому не повинен перебувати під вартою, вважає його адвокат Андрій Смірнов.

Про це захисник заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Якби навіть допустити, що людина (Барабошко — ред.) вчинила цей злочин, ми маємо справу з ненасильницьким злочином, ми маємо справу зі злочином, де немає збитків, отже у сторони обвинувачення не було жодних юридичних підстав навіть клопотати про тримання під вартою і клопотати про застосування альтернативи (застави — ред.) у такому надвисокому розмірі», — наголосив Смірнов.

Він зазначив, що захист оскаржить рішення суду щодо міри запобіжного заходу.

Адвокат також розповів, що, «спираючись на свою практику, а також на практику колег», не зустрічав жодного разу, щоби за статтями «Втручання в приватне спілкування», «Порушення таємниці листування» і «Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину», про які йдеться у справі, до підозрюваного застосовували подібну міру запобіжного заходу.

Раніше повідомлялося, що за Барабошка внесли 3 млн грн застави. Він мав вийти із СІЗО ввечері 3 грудня.

Проте пізніше стало відомо, що Барабошко не вийде з-під варти 3 грудня. Смірнов розповів Громадському, що захист «робить усе можливе», аби 4 грудня до обіду Барабошко вийшов із СІЗО.

Нагадаємо 7 листопада Наталія Бурейко, яка назвала себе студенткою, повідомила у Facebook про погрози та домагання з боку нібито заступника голови департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександра Варченка. Чоловік нібито погрожував їй у соцмережі Tinder. Сам Варченко заявив, що це «провокація». Дружиною Варченка є перша заступниця голови Державного бюро розслідувань Ольга Варченко. У коментарі Громадському Варченко заявила, що перепсика з погрозами від її чоловіка — «фейк» і провокація проти неї самої. На її думку, ця ситуація пов’язана із її професійною діяльністю. Більше того, Ольга Варченко заявила, що «знає, кому це вигідно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ (Не)вигадана історія: що сталося між імовірно студенткою КПІ та ймовірно силовиком Варченком

У цій справі із «секс-скандалом» обшукали політтехнолога Володимира Петрова та блогера Олександра Барабошка. Їх підозрювали в організації скандалу.

Петров нібито отримав 9,5 тисяч доларів за замовлення проти Варченка, знайшов через своїх поплічників Наталю Бурейко, яка погодилася взяти в цьому участь. Відтак виконавці «намалювали» переписку в Tinder й далі розпалювали скандал.

30 листопада суд відправив під варту блогера Олександра Барабошка, але відпустив під домашній арешт політтехнолога Володимира Петрова. Для Барабошка визначили 3 млн гривень застави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Силовики, Бурейко, тіндер і суд над блогерами: що відбувається

Олександр Барабошко — київський блогер, який став популярним під час Євромайдану, звідки вів стрім-трансляції. У 2015 році місяць пропрацював радником міністра інформполітики Юрія Стеця, потім звільнився. Барабошко пояснював, що це було «рішення міністра». На сторінці у Facebook він займався рекламою різних брендів, а також проводив лекції в Києві про «тролінг та провокації в журналістиці».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile