Світ

Адвокат підозрюваної у США росіянки Бутіної створить фонд для її підтримки

16 серпня, 2018 10:26
Світ/Адвокат підозрюваної у США росіянки Бутіної створить фонд для її підтримки
Зберегти
Вигляд
Адвокат підозрюваної Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марії Бутіної створить фонд для її підтримки.

Адвокат підозрюваної Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марії Бутіної створить фонд для її підтримки.

Про це адвокат Роберт Дрісколл повідомив виданню «Известия».

«Найближчим часом я оголошу про створення фонду в підтримку Марії Бутіної. Це дозволить людям з будь-якої точки світу перераховувати кошти за допомогою інтернету на її захист», — сказав Дрісколл.

Також він додав, що сподівається на те, що Бутіну виправдають, адже вона «нічого протизаконного не зробила».

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній. Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку. РФ заявляє про «сфабриковану» справузатриманої в США росіянки Бутіної.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

25 липня у США відбулось перше судове засідання у справі росіянки Бутіної. Суддя заявила, що може заборонити адвокатам Марії Бутіної передавати ЗМІ інформацію щодо справи. Це сталося після того, як прокурори висловили занепокоєність у передачі доказів захисту.

Окружна суддя США Таня Чуткан дала обвинуваченню час до 8 серпня, щоб подати запропонований судовий наказ щодо захисту, щоб запобігти публічному розкриттю доказів у цій справі. Під час слухання прокурори звинуватили адвоката захисту Роберта Дрісколла в тому, що він викривляє справу в телевізійних новинних інтерв'ю.

26 липня у Росії заявили, що підозрювана Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марія Бутіна, нібито є політичною ув’язненою.

Також стало відомо, що Бутіна переписувалася з директором з національної безпеки в передвиборчій кампанії Трампа Джофрі Гордоном за декілька тижнів до виборів президента США.

Більше про:
# Марія Бутіна
Пов`язані новини