Адвокат лікарки Юлії Кузьменко, яку підозрюють у причетності до організації вбивства Павла Шеремета, Влад Добош стверджує, що на момент вбивства журналіста його підзахисна не була знайома з іншими фігурантами справи.

Як повідомляє адвокат, на момент вбивства Кузьменко не була знайома Яною Дугарь та подружжям Грищенків.

Він уточнив, що Кузьменко познайомилася з військовою медсестрою Яною Дугарь близько півтора місяця тому під час обшуку у подружжя Грищенків («Пумою» та «Бучею»).

«Поліція знає, коли точно було, може перевірити. Тобто, вересень-жовтень 2019 року. До речі, з сім'єю Грищенків Юля познайомилася лише рік тому, наскільки пам'ятає, літо 2018 року», — запевнив адвокат.

Він додав, що Кузьменко познайомилася з музикантом Андрієм Антоненком, більш відомим як Ріфмастер, у 2016 році.

«Точно місяць не пам'ятає, але було холодно, коли стала свідком ДТП, при якому таксист збив дружину та дитину Ріфмастера», — зазначив він.

Влад Добош стверджує, що після цього епізоду Кузьменко довго його не бачила. Вони ще кілька разів зустрілися у «волонтерській роботі».

Також адвокат оприлюднив листування лікарки у месенджері напередодні вибуху. Водночас слідство стверджує, що її телефон на той час був неактивним.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Також слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР. У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван заявив, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.

10 жовтня 2019-го президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета.

Поділитись: