УКРАЇНА

Адвокат заявив, що ГПУ «заморозила» розслідування у справі Саакашвілі

12 березня, 2018 20:28
УКРАЇНА/Адвокат заявив, що ГПУ «заморозила» розслідування у справі Саакашвілі
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура зупинила розслідування однієї із справ щодо лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, рішення було ухвалене ще 6 березня.

Генеральна прокуратура зупинила розслідування однієї із справ щодо лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі, рішення було ухвалене ще 6 березня.

Про це повідомив адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, передає Інтерфакс-Україна.

За словами захисника, припинено розслідування щодо підозри у вчиненні правопорушення, пов'язаного з діяльністю злочинної організації і сприяння учасникам такої організації (ч. 1 ст. 15, ч. 3. ст. 28, ч. 1 ст. 265 КК України.

«Постановою від 06 березня 2018 року Генпрокуратура вирішила зупинити кримінальне провадження щодо Саакашвілі, тим самим визнавши безпідставність підозри Саакашвілі», — сказав він.

За його словами, у діях ГПУ «вбачається формалізм». «Підозрюваного спочатку викидають за межі України всупереч законодавству і потім просять про міжнародне співробітництво, але з метою не втратити авторитет в суспільстві справу вирішили «заморозити» на невизначений час», — заявив адвокат.

Він заявляє, що у постанові ГПУ йдеться, що досудове розслідування зупинено у зв'язку з «необхідністю виконання процесуальних дій у рамках міжнародного співробітництва».

Перебуваючи в Україні, Саакашвіл був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. 

Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його й допитували в СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖСтатус Саакашвілі: що політик робитиме в Польщі та чи повернеться він в Україну?

Раніше суд оголосив перерву в розгляді позову лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі до президента України Петра Порошенка щодо незаконності указу про позбавлення екс-президента Грузії українського громадянства до 16 лютого.

12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. Через два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Згодом екс-президенту Грузії заборонили в'їзд в Україну на 3 роки — до 13 лютого 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі

Більше про:
# Генпрокуратура
Пов`язані новини