У центрі німецького міста Мюнхена пройшла акція на підтримку українських політв'язнів, яких утримують в Росії. У місті вже третій день триває міжнародна конференція з питань безпеки.

У центрі Мюнхена понад сотні людей розгорнули українські прапори і плакати з вимогою звільнити українських політв’язнів і військовополонених. Учасник також принесла 100 стільців з іменами полонених.

На акції також був присутній голова МЗС України Павло Клімкін.

Нагадаємо, на Майдані Незалежності 15 грудня провели акцію на підтримку полонених на окупованих територіях України.

13 грудня бойовики самоназваної «ДНР» передали українській стороні 13 засуджених, які забажали відбувати покарання на підконтрольній території.

12 грудня українська сторона забрала з непідконтрольної території Луганської області 42 засуджених, які захотіли відбувати покарання на підконтрольній українській владі території.

Раніше повідомлялося, що у Мінську 4 грудня узгодили передачу понад 60 українців, які будуть відбувати покарання на підконтрольній уряду території.

Також а засіданні 4 грудня Україна запропонувала провести обмін заручників, проте Росія вчергове відмовилася.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись: