На Майдані Незалежності 15 грудня провели акцію на підтримку полонених на окупованих територіях України.

Акцію приурочили до річниці минулорічного обміну — 27 грудня 2017 року, зазначає «Тиждень.ua». Тоді з непідконтрольних уряду територій повернулися 73 людини.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Обмін заручників на Донбасі: як це було

Учасники акції тримали в руках плакати з написами: «Потрапили в полон, виходячи з Іловайська», «Свободу українським полоненим», «Квиток на волю. Його мають отримати всі полонені» та інші. Також дехто тримав потрети своїх близьких.

Долучилися до акції родини полонених, уже звільнені громадяни та їхні родичі, друзі, зазначила її учасниця Анна Гвоздяр.

«Так хочеться, щоб всі повернулися додому», — вказала Гвоздяр.

13 грудня бойовики самоназваної «ДНР» передали українській стороні 13 засуджених, які забажали відбувати покарання на підконтрольній території.

12 грудня українська сторона забрала з непідконтрольної території Луганської області 42 засуджених, які захотіли відбувати покарання на підконтрольній українській владі території.

Раніше повідомлялося, що у Мінську 4 грудня узгодили передачу понад 60 українців, які будуть відбувати покарання на підконтрольній уряду території.

Також а засіданні 4 грудня Україна запропонувала провести обмін заручників, проте Росія вчергове відмовилася.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись: