Україні слід бути обачною, укладаючи торговельний угоди з Китаєм, особливо у секторах, в яких Китай може домінувати у світі.

Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю hromadske висловили американські сенатори Кріс Мерфі та Рон Джонсон.

«Ви і повинні мати гарні стосунки і з США, і Китаєм. Я би просто порадив вам бути обережними з продуктами, які Китай може вам пропонувати. Ми знаємо, які інструменти можуть бути доступними Китаю, якщо вони отримають контроль над вашою системою швидкого інтернету. Не думаю, що ви хочете, аби Китай контролював такі важливі технології», — сказав Мерфі. 

«Ми бачимо, як Китай тисне на свободу людей в Гонконзі. Я би рекомендував українцям бути дуже обережними у стосунках з Китаєм, особливо технологічних», — додав Джонсон.

Водночас сенатори запевнили, що торгівля України з Китаєм не вплине на відносини з США.

Читайте повну версію інтерв’ю з американськими сенаторами Крісом Мерфі та Роном Джонсоном ввечері 6 вересня на нашому сайті.

23 серпня американське видання The Wall Street Journal писало, що Болтон приїде у Київ і намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії «Мотор-Січ» китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. На думку американської сторони, продаж цього заводу як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.

Наразі угода з продажу контрольного пакету акцій «Мотор-Січі» вже підписана, проте її ще має схвалити Антимонопольний комітет.

27 серпня у Києві Болтон провів зустріч із секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Данилюком у Києві. Він застеріг українську владу від китайської дипломатії «створення заборгованостей», пропонованих зовні привабливих фінансових умов, які можуть нашкодити економіці України, і крадіжці інтелектуальної власності.

Як приклад «крадіжки військових технологій» Болтон навів приклад, що п'яте покоління китайських літаків дуже схоже на американські F-35.

У липні журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.

Після цього розслідування за компанію взялася Служба безпеки України.

Поділитись: