Життя

Американський десантний корабель прямує до Чорного моря

Шостий Флот США
Життя/Американський десантний корабель прямує до Чорного моря
Зберегти
Вигляд
Десантний корабель USS FortMcHenry (LSD 43) Військово-морського флоту США в складі елементів 22-ї морської експедиційної групи США здійснює перехід через Дарданелли до Чорного моря. Про це повідомила прес-служба 6 Флоту США.

«Транзит Fort McHenry в Чорне море підтверджує нашу колективну рішучість забезпечувати безпеку Чорного моря і зміцнює наші відносини з союзниками по НАТО і партнерами в регіоні. Наші рутинні операції в Чорному морі також демонструють притаманну гнучкість і можливості сил 6-го флоту США», — йдеться у заяві командуючої 6-м оперативним флотом ВМС США віце-адмірала Лайзи Франчетті.

Як пише «Український мілітарийни портал», цей корабель може розмістити на своєму борту до півтисячі морських піхотинців. Для їх висадки на борту передбачено розміщення десантних кораблів на повітряній подушці LCACs (до 5 одиниць) або десантних катерів LCM-6s (до 21 одиниці).

Також на борту корабля розміщений майданчик для посадки та зльоту повітряних суден типу гелікоптер чи конвертоплан.

Зазначимо, 22 морська експедиційна група є однією з семи морських експедиційних груп, що існують в морській піхоті США. Це робоча група морської піхоти з чисельністю близько 2200 моряків.

Нагадаємо, 19 грудня розвідувальний корабель Королівського військово-морського флоту Великої Британії HMS Echo (H87) зайшов у порт Одеси.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Пов`язані новини