В Україні 10 листопада набув чинності закон, який передає Андріївську церкву в Києві в постійне користування Вселенському патріархату.

Відповідно до закону, Андріївська церква, яка є частиною Національного заповідника «Софія Київська», переходить у постійне та безоплатне користування Вселенського патріархату.

Зазначають, що церква залишається у переліку об’єктів культурної спадщини заповідника «Софія Київська».

У законі також згадують про мету передачі церкви — відновленя зв'язків з Константинопольською Церквою-Матір'ю, усунення наслідків негативного втручання Росї в українське православ'я, створення передумов для об'єднання православної спільноти України, визнання Помісної православної церкви в Україні світовим православ'ям, усунення підстав для дискримінації вірян та — забезпечення діяльності Ставропігії Престолу Святого Андрія.

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко повідомив, що Україна укладе із Вселенським патріархатом «охоронну угоду» щодо Андріївської церкви, яку Верховна Рада передала в користування Константинополя.

Також Павленко заявив, що реконструкцію Андріївської церкви мають завершити до 2020 року, але її можуть прискорити.

Раніше завідувач сектору музею «Андріївська церква» (що входить до складу заповідника «Софія Київська») Ігор Нетудихаткін також припустив, що реставрацію можуть прискорити через передачу Вселенському патріархату. Він зазначив, що частина приміщень уже готова, частину — ще реставрують.

18 жовтня Верховна Рада передала Андріївську церкву в Києві в постійне користування Вселенському патріархату.

Передачу церкви ініціював президент України Петро Порошенко. За словами його представниці Ірини Луценко, це символічний жест єднання Української автокефальної церкви з матір’ю-церквою. На думку Порошенка, це сприятиме прискоренню процесу отримання Україною томосу про автокефалію.

Андріївська церква в Києві належить до української автокефальної православної церкви.

Нагадаємо, що Синод підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Зокрема, Константинополь скасував указ 1686 року про підпорядкуванні Київської митрополії Московському патріархату.

Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Поділитись: