Ангела Меркель і Петро Порошенко дали прес-конференцію і відповіли на кілька питань журналістів в Києві. Президент Порошенко заявив, що із канцлекою Німеччини вони обговорили ситуацію на Донбасі, в Криму, у сфері прав людини.

«Тема припинення російської агресії була провідною у наших переговорах з канцлером. Скоординували зусилля щодо засудження фейкових виборів на Донбасі. Вони не матимуть жодних правових наслідків», — сказав Порошенко. Меркель також наголосила, що вибори на окупованих територіях Донбасу, які бойовики хочуть провести 11 листопада, суперечать Мінським домовленостям: «Німеччина буде на боці України в питанні виконання Мінська».

Вона зазначила, що у Німеччини є «план дій» щодо України.

«З часу Революції Гідності німецько-українські відносини сильно зросли. Німеччина — одна з найтісніших партнерів України. Наша підтримка досить конкретна з боку федерального уряду. У нас є план дій щодо України. Зокрема, ми продовжимо забезпечення поранених на Донбасі», — зазначила вона.

Меркель додала, що із Порошенко вони обговорили співпрацю бізнесу, інфраструктури та реформ.

«Є інфраструктурні проекти в районі Маріуполь-Запоріжжя. Наша торгівля зросла в обидва боки. Понад 20% в обидва боки. Ми також говоримо про важливість боротьби з корупцією. Є успіх у проведенні реформи охорони здоров’я», — додала канцлерка.

На питання журналістів про запровадження нових санкції РФ проти України, Порошенко сказав, що це «за невеликим виключенням, це список достойних людей».

Меркель в свою чергу зазначила, що санкції проти РФ послаблять тільки у разі виконання Мінських домовленостей. «Якщо буде прогрес, ми можемо пом'якшити ці санкції. Але зараз, якщо щось відбуваєтсья, то тільки по міліметру. Німеччина буде також виступати за продовження цих санкцій».

Президент України Петро Порошенко і канцлерка Німеччини Ангела Меркель в Києві, 1 листопада 2018
Фото: Адміністрація президента

На питання журналіста чи може зірватися Мінський процес, якщо Ангела Меркель піде з посади, (раніше стало відомо, що Меркель не буде переобиратися на посаду канцлерки), Порошенко не дав чіткої відповіді:

«Я вважаю, що нам вдасться забезпечити імплементацію Мінських домовленостей, у тому числі і в складі Нормандського формату (Україна, Росія, Німеччина, Франція — ред.) за участі нашого друга, президента Макрона (президент Франції — ред.). У нас ефективно працює Волкер (спецпредставник США з питань України Курт Волкер — ред.), як представник США. На сьогодні ми відчуваємо підтримку всього світу. Продовження цієї окупації є абсолютно безперспективним і Росія це зрозуміла і платить високу ціну — не таку як Україна, бо Україна віддає життя своїх найкращих синів і доньок. Але ця війна абсолютно беззмістовна. А спільними зусиллями вдасться принести мир на Донбас і у Крим», — сказав Порошенко.

Також Меркель заявила, що Німеччина виділить 85 млн євро на покращення умов працевлаштування молодих українців. А Порошенко додав, що в Україні німецьку мову вивчають близько 750 тисяч людей.

1 листопада до Києва прибула канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Це другий її візит в Україну за останні чотири роки. Попередній був у серпні 2014 року.

Меркель є учасницею міжнародних переговорів щодо врегулювання ситуації на окупованому Донбасі. В Києві вона зустрілася з президентом України Петром Порошенком «віч-на-віч», також зустрінеться із представниками українського Уряду та Верховної Ради.

У зв'язку з візитом Меркель у Києві 1 листопада на деяких вулицях обмежили рух транспорту.

Поділитись: