Аргентина відкликала визнання Хуана Гуайдо президентом Венесуели
Уряд Аргентини заявив, що більше не визнає лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни і відкликав вірчі грамоти його представника в столиці Буенос—Айресі.
Про це повідомляє Reuters.
Таким чином, Аргентина стала першою країною з тих, що минулого року визнали Гуайдо тимчасовим президентом, яка це визнання відкликала.
Речник Міністерства закордонних справ країни пояснив, що представниця Хуана Гуайдо, Еліса Трота Ґамус, перебувала в країні в форматі спеціальної місії, а не як офіційна послиня Венесуели.
«Ми не визнаємо Гуайдо президентом, а отже, вважаємо спеціальну представницьку місію відсутньою», — цитує речника Reuters.
У коментарі інформаційному агентству Трота заявила: сподівається, що Аргентина й надалі засуджуватиме порушення прав людини у Венесуелі.
«Ми поважаємо суверенне рішення Аргентини. Ми відкриті до всіх форматів спілкування та діалогу, які можуть виникнути між урядом Аргентини, з метою сприяння відновленню демократії у Венесуелі», — йдеться в її заяві.
Слід зауважити, що чинна віцепрезидентка Аргентини, Крістіна Фернандес де Кіршнер, підтримувала тісні відносини з лідером Венесуели Ніколасом Мадуро під час перебування на посаді президентки країни в 2007-2015 роках.
Лідер опозиції Хуан Гуайдо був главою парламенту Венесуели. 5 січня уряд країни оголосив, що очільником законодавчого органу обрано колишнього члена партії «За справедливість» Луїса Пару. Натомість опозиційні депутати очікували переобрати Хуана Гуайдо, який був на посаді з січня 2019 року.
Деякі з них не змогли потрапити на засідання парламенту через барикади в центрі Каракасу, які встановили сили безпеки країни. Представники опозиції заявили, що у Венесуелі здійснили парламентський переворот. У пресслужбі Гуайдо назвали обрання нового главу парламенту незаконним. Після цього опозиційні політики зібралися в газетному кіоску поблизу будівлі парламенту й переобрали його главою Гуайдо.
Новий очільник парламенту Луїс Пара був виключений із партії «За справедливість» через звинувачення у корупції, які він заперечує.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
Що варто знати про нинішню ситуацію у Венесуелі:
- У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
- 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом.
- Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
- У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США. Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
- Водночас 28 березня визнаний на Заході очільник Венесуели Гуайдо заявив про початок масових акцій протесту для повалення режиму Мадуро.
- Ситуація у Венесуелі загострилася наприкінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму президента Ніколаса Мадуро і заявив, що венесуельська армія стала на його бік. Того ж дня у Венесуелі відбулися масові протести. Унаслідок зіткнень з поліцією постраждали понад 50 людей.
- Поділитися: