Після публічних звинувачень компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» представниками нової влади, компанія погодилась інвестувати 400 мільйонів гривень у будівництво онкоцентру у Кривому Розі.

Про це йдеться у прес-релізі «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Зазначається, що керівництво підприємства підписало меморандум з міською владою Кривого Рогу та Дніпропетровської області. Під час підписання документа був присутній помічник президента України Сергій Шефір.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» стане ключовим інвестором проєкту, забезпечить фінансування у розмірі близько 400 млн грн (еквівалент 15 млн євро), а також контроль за його реалізацією, вибором підрядників і цільовим використанням коштів», — повідомляють у компанії.

Там також додають, що у разі, якщо в Україні суттєво погіршиться бізнес-клімат, або порушаться умови прозорості проєкту з будівництва онкоцентру, компанія зможе одноосібно вийти з проєкту, припинивши його фінансування.

8 серпня в «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії. Зокрема, «АрселорМіттал» погодився інвестувати 1,8 мільярда доларів у модернізацію підприємства. Ці інвестиції дозволять скоротити кількість викидів у атмосферу на 50-55%.

3 вересня на «АрселорМіттал Кривий Ріг» знову прийшли працівники СБУ з перевіркою у справі про «екоцид». Перевірку почали попри те, що у серпні компанія дійшла згоди з Офісом президента про збільшення обсягів фінансування захисту довкілля.

5 вересня СБУ прийшли на підприємство зі ще однією перевіркою.

Нагадаємо, нещодавно відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «Екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу в СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

Поділитись: