Працівники Служби безпеки України 5 вересня повернулися до компанії «АрселорМіттал» Кривий Ріг» для проведення перевірок.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Наразі СБУ проводить перевірки агломераційної фабрики метвиробництва.

«Правоохоронці спільно з фахівцями обласної екологічної інспекції проводять вимірювання на стаціонарних джерелах викидів. Підприємство із свого боку створює усі умови для представників СБУ, яка продовжує розслідування кримінальної справи за статтею 441 Кримінального кодексу України («Екоцид»)», — йдеться у прес-релізі «АрселорМіттал».

У компанії також повідомили, що з позаплановою перевіркою на об’єкті підприємства прийшли представники Державної інспекції з ядерного регулювання, однак їм у перевірці відмовили. Причиною відмови у доступі до підприємства стало те, що підставою для перевірки став лист СБУ, який Державна інспекція пред'явити відмовилася. Також у компанії вважають, що аналогічну перевірку радіації вже проводили та порушень не виявили.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжить стежити за розвитком подій і інформувати українські та міжнародні ЗМІ про тиск на найбільше гірничо-металургійне підприємство України з боку державних органів влади усіх рівнів.», — додали у компанії.

4 вересня ексголова Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов повідомив про те, що компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» донарахували 9 мільярдів гривень податків. Згодом у Податковій службі заяву Бамбізова спростували, заявивши, що він більше не очолює Офіс великих платників податків. У самій компанії заяву податківців назвали дискредитацією ділової репутації.

3 вересня на «АрселорМіттал Кривий Ріг» знову прийшли працівники СБУ з перевіркою у справі про «екоцид». Перевірку почали попри те, що у серпні компанія дійшла згоди з Офісом президента про збільшення обсягів фінансування захисту довкілля.

Нагадаємо, нещодавно відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «Екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу в СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня в «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Поділитись: