Світ

Австралія визнала західний Єрусалим столицею Ізраїлю

ВВС
Світ/Австралія визнала західний Єрусалим столицею Ізраїлю
Зберегти
Вигляд
Австралія визнала західний Єрусалим столицею Ізраїлю, заявив прем’єр країни Скотт Моррісон.

Уряд Австралії для ухвалення такого рішення консультувався з союзниками та проводив обговорення всередині країни.

У майбутньому Австралія хоче розмістити в Єрусалимі безпековий та торговий офіс. Проте перенесення посольства з Тель-Авіва поки не буде.

Попри визнання західного Єрусалима столицею Ізраїлю, прем’єр Австралії заявив, що також визнає прагнення палестинського народу до власної державності.

Західний Єрусалим — офіційно визнана територія Ізраїлю. Однак Східний Єрусалим має переважно арабське населення, і саме цю частину Ізраїль одноосібно приєднав до свого складу в 1980 році. Світова спільнота, зокрема, ООН офіційно не визнала східний Єрусалим частиною Ізраїлю. Усі державні установи країн розташовані у Тель-Авіві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Столиця Єрусалим: тріумф Ізраїлю, лють Палестини

У грудні 2017 року президент США Дональд Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти. 

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує  визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США. 16 травня Гватемала услід за США перенесла посольство в Ізраїлі з Тель-Авіву до Єрусалима. Пізніше своє посольство в Ізраїлі до Єрусалима переніс Парагвай, але згодом скасував це рішення.

13 вересня 2018 Чехія заявила, що планує перенести посольство в Ізраїлі до Єрусалима.

16 жовтня 2018 року прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що його країна може визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Пов`язані новини