Життя / Соціальний захист

Автокефальна церква називатиметься Православна церква в Україні

ВВС
Життя/Соціальний захист/Автокефальна церква називатиметься Православна церква в Україні
Зберегти
Вигляд
Представники Київського патріархату наполягають на назві «Українська православна церква», але вона матиме назву Православна церква в Україні.

Нова єдина українська автокефальна церква після отримання томосу буде називатися Православна церква в Україні. Про це в інтерв’ю ВВС сказав архієрей Константинопольської церкви Тельміський Іов (Геча). Він зазначив, що представники Київського патріархату наполягають на назві «Українська православна церква», але вона матиме назву Православна церква в Україні. 

«Не Українська православна церква, бо церква є єдиною. Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі», — зазначив представник Константинополя. 

Він також розповів, що кожен президент, окрім Януковича, приїжджав у Константинополь і просив автокефалію.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини