Представники полку «Азов» влаштували тур до Золотого на Луганщині, в який запросили ветеранів, добровольців та волонтерів, аби зупинити розведення сил. Одного з ветеранів Олексія Бика зупинила поліція, бо він перебуває у розшуку за статтею «Розбій».

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

На блокпосту перед Слов’янськом колону зупинили й деякий час не пропускали через нібито негласне розпорядження. У зв’язку з цим волонтери та ветерани перекрили рух транспорту, сівши посеред дороги.

Після цього колону пропустили, але поліція при перевірці документів зупинила Олексія Бика, учасника подій Євромайдану, який також воював на сході у складі Правого сектору. Дані чоловіка є у базі розшуку правоохоронців — його розшукують за статтею «Розбій» ще з 2014 року.

Сам Бик зазначив, що весь цей час вів публічну активність, не переховувався і навіть не знав про розшук.

Колона рушила далі до Золотого, але частина людей залишились з Биком. Поліцейський, який повідомив про розшук ветерана, поки не може вирішити, чи затримувати чоловіка.

Оновлено: пізніше Бик повідомив у Facebook, що в  «результаті довгих з'ясувань виявилося», що ухвала про затримання в базі походить з Печерського райвідділу.

«Але в самому райвідділі такої ухвали нема. Як вона потрапила в базу і в чому взагалі суть справи — «ніхто об'яснить не може»(с)», — написав він.

Бик додав, що поліція його не затримала.

Однак правоохоронці не пропускали добровольців через блокпост, внаслідок чого між добровольцями та правоохоронцями виникли сутички, поліцейський одного разу вистрілив у повітря.

Через це до блокпоста накопичилася велика черга. Проте згодом правоохоронці почали пропускати цивільний транспорт, включно з учасниками акції. Після цього колона добровольців, в якій є і ветеран Бик, рушила у напрямку Золотого.

Раніше лідер партії «Національний корпус» Андрій Білецький заявив, що ветерани ООС залишаться в Золотому, навіть якщо будуть виведені війська.

Пізніше в поліції заявили, що майже всі ветерани «Азову» поїхали із Золотого.

Нагадаємо, відведення сил біля Золотого було заплановано на 7 жовтня, але обстріли бойовиків його зірвали

1 жовтня на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого. Після цього має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В українському Міноборони повідомили, що ЗСУ технічно готові до розведення військ у Петрівському та Золотому. Також у Генштабі уточнили, що війська ЗСУ відійдуть на позиції 2016 року.

Поділитись: