Білорусь обмежила виїзд за кордон п’ятьом журналістам у так званій «справі БелТА»
Білорусь тимчасово заборонила виїжджати закордон журналістам таредакторам, підозрюваним утак званій «справі БелТА».
Білорусь тимчасово заборонила виїжджати за кордон журналістам та редакторам, підозрюваним у так званій «справі БелТА».
Про це повідомила головна редакторка «БелаПАН» Ірина Лєвшина після візиту до Слідчого комітету.
Стосовно неї ухвалили постанову про тимчасове обмеження права на виїзд з країни. Також Лєвшина підписала постанову про призначення експертизи комп’ютерної техніки, вилученої у неї під час обшуку вдома та в офісі «БелаПАН».
Обмеження на виїзд застосували також стосоно міжнародної оглядачки «БелаПАН» Тетяни Коровенкової, кореспондента радіо «Немецкая волна» Павлюка Биковського, редакторів інтернет-порталу TYT.BY Галини Власик та Анни Калтигіної, повідомляє прес-служба Білоруської асоціації журналістів.
Водночас головній редакторці TYT.BY Марині Золотовій, за її словами, не обмежували виїзд за кордон, на відміну від колег. Вона також, як і інші, підписала пред’явлену їй постанову про експертизу вилученої техніки.
Нагадаємо, 7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.
Їх підозрюють у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.
Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань.
7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»
8 серпня у Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань. Згодом після допиту їх відпустили.
Після затримань білоруських журналістів на захист медіа став Брююсель. Представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.
Крім цього, звільнити журналістів закликали правозахисні білоруські громадські організації.
Білоруська асоціація журналістів вимагала негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.
- Поділитися: