«Білоруська нафтова компанія» планує до кінця 2019 року замінити постачання російської нафти імпортом через чорноморські порти України та порти на балтійському узбережжі.

Про це повідомив заступник директора «Білоруської нафтової компанії» Сергій Гриб у Мінську, передає «Интерфакс».

«Ми розраховуємо цього року почати поставки (через морські порти України та країн Балтії — ред.). Так, вони (адміністрації портів — ред.) дуже зацікавлені, якщо ми додатковий потік нафти пустимо через порти чи то України, чи Балтії. Додатковий для них заробіток», — заявив Гриб.

За його словами, найімовірніше нафту до Мозирського нафтопереробного заводу будуть постачати з морського поту Одеси, адже він найближчий.

Нагадаємо, що раніше у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ. 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.

В українському уряді заявили, що намагаються вирішити ситуацію з ймовірним дефіцитом пального з мінімальними втратами.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.

Поділитись: