Світ

Білоруська православна церква заборонила своїм вірянам брати участь у служіннях нової церкви в Україні

«Радіо Свобода»
Світ/Білоруська православна церква заборонила своїм вірянам брати участь у служіннях нової церкви в Україні
Зберегти
Вигляд
Православні віряни Білорусі не мають права брати участі в служіннях новоствореної Православної церкви України. Про це у коментарі «Радіо Свобода» повідомив офіційний представник Білоруської православної церкви (БПЦ) Сергій Лєпін.

Також отець Сергій сказав, що білоруські православні «не можуть брати участі» в богослужіннях ПЦУ.

За словами отця Сергія Лєпіна, Білоруська православна церква ставиться до утворення Православної церкви України так само, як і Російська православна церква.

«Як до певних зовнішніх подій, які не мають відношення безпосередньо до життя канонічної Православної церкви», — сказав Лєпін.

Також, додав Сергій Лєпін, керівництво БПЦ не надсилало вітання новообраному предстоятелю Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

На питання, які контакти БПЦ підтримуватиме із новоствореною Православною церквою України, Лєпін сказав:

«Які контакти? Звичайні добросусідські контакти. Ми не шукаємо війни, ворожнечі. Ми друзі для всіх. Дружба дружбою, але певні питання все ж окремо. Ні про які канонічні, літургійні відносини мова не йде. Вони навіть неможливі з цією церквою».

За словами отця Лєпіна, «контакти можливі тільки в загальногромадянській перспективі».

«Це означає, що ми не належимо до них як до церкви-сестри. А ми ставимося до них як до представників, мабуть, іншої конфесії. Так само, як і католиків, уніатів або як до будь-яких розкольників», — сказав представник БПЦ.

За словами отця Лєпіна, БПЦ має канонічні і літургійні відносини тільки з Українською православною церквою Московського патріархату.

Нагадаємо, у жовтні Білоруська православна церква приєдналась до рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем після того, як Варфоломій вирішив схвалити надання автокефалії Українській православній церкві.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

 На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Пов`язані новини