Більшість ієрархів Вінницької єпархії УПЦ МП не підтримують новостворену Православну церкву України, до якої перейшов Митрополит Вінницький та Барський Симеон. Про це Симеон, який раніше був митрополтом УПЦ МП, повідомив в ефірі Громадського.

«В даний час більшість у Вінницькій єпархії, мабуть, не підтримують ідею автокефальної церкви. Але вже не ідею, у нас вже є Православна церква в Україні, до якої я долучився», — сказав Симеон

«Я думаю, що надалі процес приєднання ієрархів, священників і вірян до цієї церкви, яка постала сьогодні в Україні, він буде продовжуватись. Ніхто не каже зараз, що цей процес простий. Він буде тривати ще довго, є різні прогнози відносно того скільки це буде...», — додав Симеон.

Зазначимо, Митрополит Вінницький та Барський був одним із двох учасників Об'єднавчого собору, який відбувся 15 грудня, від Української православної церкви Московського патріархату. Другим митрополитом був митрополит Переявлав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

У понеділок, 17 грудня, Синод УПЦ МП звільнив з посад Симеона та Олександра, заборонивши їм служіння.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

Від УПЦ МП на Соборі було два митрополити. Після собору в церкві заявили, що його учасники більше до УПЦ МП не причетні — йдеться про митрополита Олександра Драбинка та митрополита Онуфрія.

 На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile