Життя

Більшість Вінницької єпархії УПЦ МП не підтримує автокефалію — митрополит Симеон

Громадське
Життя/Більшість Вінницької єпархії УПЦ МП не підтримує автокефалію — митрополит Симеон
Зберегти
Вигляд
Більшість ієрархів Вінницької єпархії УПЦ МП не підтримують новостворену Православну церкву України, до якої перейшов Митрополит Вінницький та Барський Симеон. Про це Симеон, який раніше був митрополтом УПЦ МП, повідомив в ефірі Громадського.

«В даний час більшість у Вінницькій єпархії, мабуть, не підтримують ідею автокефальної церкви. Але вже не ідею, у нас вже є Православна церква в Україні, до якої я долучився», — сказав Симеон

«Я думаю, що надалі процес приєднання ієрархів, священників і вірян до цієї церкви, яка постала сьогодні в Україні, він буде продовжуватись. Ніхто не каже зараз, що цей процес простий. Він буде тривати ще довго, є різні прогнози відносно того скільки це буде...», — додав Симеон.

Зазначимо, Митрополит Вінницький та Барський був одним із двох учасників Об'єднавчого собору, який відбувся 15 грудня, від Української православної церкви Московського патріархату. Другим митрополитом був митрополит Переявлав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

У понеділок, 17 грудня, Синод УПЦ МП звільнив з посад Симеона та Олександра, заборонивши їм служіння.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

Від УПЦ МП на Соборі було два митрополити. Після собору в церкві заявили, що його учасники більше до УПЦ МП не причетні — йдеться про митрополита Олександра Драбинка та митрополита Онуфрія.

 На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Пов`язані новини