УКРАЇНА

Бізнес не встигає задовольняти зростаючий попит українців — Нацбанк

16 липня, 2018 16:47
УКРАЇНА/Бізнес не встигає задовольняти зростаючий попит українців — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Українські підприємства констатують нестачу виробничих потужностей та залишків готової продукції для задоволення неочікуваного збільшення попиту українців.

Українські підприємства констатують нестачу виробничих потужностей та залишків готової продукції для задоволення неочікуваного збільшення попиту українців.

Про це повідомляє Національний банк України за підсумками опитування українських підприємців.

Так, згідно з опитуванням, більшість представників бізнесу мають позитивні очікування щодо економічного зростання в Україні та позитивно оцінюють стан своїх підприємств.

При цьому, підприємці знизили свої потреби у позикових коштах з 38,3% у першому кварталі 2018 року до 37,1% за підсумками другого кварталу.

«Зокрема, серед опитаних підприємств майже 35% очікують на зростання обсягів виробництва, і більше половини опитаних впевнені, що виробництво залишиться на поточному рівні. Зростання очікують підприємства усіх основних видів діяльності, проте найбільш позитивно налаштованими є підприємства енерго- та водопостачання», — повідомляють в Нацбанку.

У опитування НБУ брало участь 665 підприємства з 22 регіонів України, які представляють всі галузі економіки.

Раніше в НБУ повідомляли, що українські банки планують активніше кредитувати бізнес та населення.

Також рада НБУ рекомендувала правлінню регулятора утриматися від купівлі державних облігацій. При цього, Нацбанк наразі залишається найбільшим інвестором у державні боргові цінні папери, тримаючи приблизно 80% усіх випущених державою облігацій.

Раніше повідомлялось, що Національний банк України вбачає ризики щодо здатності держави виконати заплановані у бюджеті видатки через відсутність співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Крім цього, в НБУ оголосили про підвищення облікової ставки до 17,5%.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Пов`язані новини