Рада Національного банку України рекомендувала правлінню НБУ утриматися від купівлі облігацій державного боргу та встановити обмеження на загальний обсяг придбаних державних цінних паперів.

Рада Національного банку України рекомендувала правлінню НБУ утриматися від купівлі облігацій державного боргу та встановити обмеження на загальний обсяг придбаних державних цінних паперів.

Про це йдеться у прес-релізі ради НБУ, опублікованому на сторінці Facebook одного з її членів.

Такий крок там пояснюють необхідністю забезпечення незалежності Нацбанку від рішень уряду, зокрема у частині здійснення монетарної та фіскальної політики.

«Національному банку рекомендовано утримуватись від здійснення операцій з купівлі державних цінних паперів, а також встановити параметри щодо верхньої межі обсягу державних цінних паперів в портфелі Національного банку України», — повідомляється у прес-релізі.

Там також зазначається, що Рада НБУ зобов’язала його керівництво розробити методологію розрахунку верхньої межі обсягу державних цінних паперів у портфелі НБУ.

Нагадаємо, що основним тримачем державних цінних паперів, зокрема облігацій внутрішньої державної позики, є саме Національний банк України. У його портфелі знаходиться до 80% всіх держоблігацій, які випустила держава. Це означає, що більша частина державних запозичень покривається за рахунок Національного банку. 

Раніше повідомлялось, що Національний банк України вбачає ризики щодо здатності держави виконати заплановані у бюджеті видатки через відсутність співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Крім цього, в НБУ оголосили про підвищення облікової ставки до 17,5%.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile