Бойовики самоназваної «ЛНР» не дозволили спеціальному доповідачу ООН з питань катувань та жорстокого поводження конфіденційно поговорити з українськими заручниками в СІЗО окупованого Луганська

Бойовики самоназваної «ЛНР» не дозволили спеціальному доповідачу ООН з питань катувань та жорстокого поводження конфіденційно поговорити з українськими заручниками в СІЗО окупованого Луганська.

Про це спецдоповідач Нільс Мельцер  розповів в ефірі Громадське.Схід.

«СІЗО в Луганській області не такі доступні. Режим дуже суворий, я би сказав деспотичний. Коли ми зайшли у приміщення, усі ув'язнені мусили стати обличчям до стіни. Ми не мали змоги конфіденційно поспілкуватися з жодним із них, тож дізнатися про ставлення до них не змогли», — сказав представник ООН.

Він додав, що бойовики «ЛНР» аргументували недопуск до заручників тим, що вони нібито «є кримінальними елементами, тож можуть бути небезпечними». Водночас Мельцер наголосив, що він був присутній у СІЗО з власними охоронцями ООН, що зазвичай дозволяє наглядачам в’язниці відійти на певну дистанцію.

«Але вони не прийняли цей аргумент. Я запропонував, що ми можемо поговорити по різні боки дверей, аби ви нас могли бачити, однак не чути. І це не було би небезпечно. Вони цього не дозволили. Це деспотичні умови роботи для мене. Я не можу належним чином отримати доступ до в'язнів», — наголосив спецдоповідач ООН.

Заразом Мельцер додав, що відвідав також СІЗО в окупованому Донецьку, де умови для заручників не такі жорсткі.

Мельцер відвідав у колонії окупованої Макіївки чотирьох українських заручників, яких мали обміняти ще наприкінці грудня 2017. За словами Мельцера, вони перебувають у доброму фізичному стані, однак рідко мають можливість спілкуватися з рідними.

Як стало відомо Громадському, спецдоповідач відвідав в СІЗО №5 полонених українських військових Олександра Корінькова, Сергія Глондаря, Богдана Пантюшенка та цивільного громадянина Романа Твердого. 

Олександр Коріньков – один полонених, які утримуються в Макіївській колонії вже понад три роки. 16 лютого 2015 року він – військовий 3-го полку спецпризначення – потрапив у засідку разом зі співслужбовцем Сергієм Глондарем. Це сталося через місяць після його весілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Наші чоловіки заручники там, а ми – тут» — інтерв'ю з дружиною полоненого Олександра Корінькова

Раніше Україна в Мінську попросила ОБСЄ відвідати заручників на Донбасі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник

Нині в полоні залишається ще шестеро з тих, кого повинні були звільнити 27 грудня. Це військові Олександр Коріньков, Сергій Глондар, Богдан Пантюшенко та Роман Совков, і двоє цивільних — Олександр Поляков і Роман Твердой.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Поділитись: