УКРАЇНА

Бойовики мовчать про десятки зниклих на Донбасі українців — Геращенко

15 травня, 2018 00:16
УКРАЇНА/Бойовики мовчать про десятки зниклих на Донбасі українців — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Бойовики «ДНР» і «ЛНР» підтверджують наявність у них лише 14 українських заручників.

Бойовики «ДНР» і «ЛНР» підтверджують наявність у них лише 14 українських заручників. 

Про це повідомила представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу Ірина Геращенко, передає «Укрінформ».

Геращенко зазначила, що з 14 підтверджених заручників 8 — військові. Вона додала, що також бойовики визнали наявність у них декількох цивільних.

«Але ми не можемо знайти десятки українців, як так чи інакше утримуються на окупованих територіях», — заявила Геращенко.

Також вона наголосила, що президент України та міжнародні партнери мають говорити не просто про звільнення заручників, а про конкретні прізвища.

Раніше повідомлялося, що бойовики включили главу «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана у списки для обміну заручників. За словами Геращенко, це ускладнює переговори про обмін.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську з питань врегулювання ситуації на Донбасі представники самопроголошених республік вимагали передачі понад 80 людей в обмін на близько 15 українців.

Раніше представник Росії у Тристоронній контактній групі з питань врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов заявив, що 4 травня у ТКГ мали визначити дату та формулу обміну заручників на Донбасі.

Раніше Москва не відповіла Києву на пропозицію передати 23 росіян в обмін на українських заручників.

Після засідання у Мінську 18 квітня Геращенко також повідомила, що у процесі звільнення заручників на Донбасі немає прогресу

На початку квітня Геращенко повідомила, що Київ готовий передати Москві 23 росіян, які відбувають покарання в українських в’язницях, в обмін на українських заручників.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

/Павло Калашник

Пов`язані новини