Світ

Болгарія ратифікувала протокол про вступ Північної Македонії до НАТО

Novinite
Світ/Болгарія ратифікувала протокол про вступ Північної Македонії до НАТО
Зберегти
Вигляд
У Болгарії ратифікували протокол про приєднання Республіки Північна Македонія до НАТО.

Таке рішення ухвалили більшість парламентарів Народних зборів.

«У наших національних інтересах, щоб наш південно-західний сусід став частиною європейської та євроатлантичної спільноти, зони демократичних цінностей і принципів. Це міцна гарантія стабільності й процвітання регіону Західних Балкан», — заявила міністерка закордонних справ Болгарії Катерина Захарієва.

Вона наголосила, що Болгарія у 1992 році стала першою країною, яка визнала незалежність Македонії.

8 лютого грецький парламент ратифікував протокол про вступ Македонії до НАТО.

Раніше протокол про приєднання затвердили посли НАТО і тепер у Брюсселі визначають дату його підписання.

Якщо решта країн-членів Альянсу прискорять процедури ратифікації, Північна Македонія зможе стати членом НАТО вже на саміті у липні. Зазвичай процес ратифікації триває рік.

25 січня Грецький парламент проголосував за зміну назви сусідньої Македонії на Республіку Північна Македонія. Парламент Македонії ратифікував відповідну угоду 11 січня. 12 лютого у Македонії затвердили відповідні зміни до Конституції.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Наприкінці вересня у Македонії відбувся всенародний референдум щодо цього питання. Однак його визнали таким, що не відбувся через недостатню явку виборців: на дільницях проголосувало лише 36,84% населення при необхідних 50%. Водночас з тих, хто взяв участь у референдумі, 91,46% підтримали зміну назви.

Неформальний дедлайн для виконання угоди, підписаної у червні між Грецією та Македонією, спливає у березні 2019 року. Таким чином грецький парламент зможе ратифікувати її до загальних виборів, на яких великі шанси на перемогу мають сили, що виступають проти угоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 питань про нову назву Македонії

Пов`язані новини