Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов прокоментував заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова про те, що нібито у грудні президент Петро Порошенко готує провокацію на межі з анексованим Росією Кримом.

«Викритий» очільником російського МЗС, «запланований в останню декаду грудня наступ української армії разом з американськими і британськими інструкторами на збройні сили РФ», як і інші його пасажі, на кшталт, «нацистського» і «неонацистського режиму» тощо, можна прокоментувати однією фразою. Зроблю це зрозумілою росіянам мовою: «Бред сивой кобылы!», вибачте, — «сивого мерина», — написав Турчинов.

Нагадаємо, 17 грудня Сергій Лавров заявив, що в останні дні грудня президент Петро Порошенко готує провокацію на межі з анексованим Кримом і отримає від Росії «відповідь» таку, що «мало не здасться».

«Він отримає відповідь — мало не здасться, я вас запевняю. Це наша країна, це наші кордони», — сказав Лавров.

Він додав, що Порошенко обговорює провокацію із «західними кураторами».

«Йому радять підтримувати бойові дії такої невеликої інтенсивності, щоб постійно можна було кричати на пропагандистському полі про те, що Росія наступає на Україну, тому треба росіян ще більше піддавати санкціям», — сказав глава МЗС Росії.

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Поділитись: